تهویه آران انرژی
یکشنبه , مهر ۲۵ ۱۴۰۰
خانه - فن کویل کانالی - فن کویل کانالی | عمده فروشی انواع دستگاه تهویه

فن کویل کانالی | عمده فروشی انواع دستگاه تهویه

فن کویل کانالی وسیله ای است برای تأمین دمای مطلوب ساختمانهای مسکونی تجاری، اداری در فصول سرد و گرم سال، روش کار این دستگاه بدین صورت می باشد که جریان هوا را از میان کویل هایی که حامل جریان آب سرد و گرم می باشند عبور داده و درجه مطلوب دمایی محیط را به ارمغان می آورد. جریان آب گرم مورد نیاز در فن کویل کانالی را موتورخانه و جریان آب سرد را چیلر تأمین می کند.

از خصوصیات فن کویل کانالی توانایی تنظیم دمای بخشهای مختلف ساختمان بصورت مجزا از سایر قسمتها می باشد. جریان هوای گرم و سرد از طریق کانال های تعبیه شده در سقف کاذب ساختمانها به اتاقها و دیگر قسمتها منتقل می شود.

فن کویل کانالی | عمده فروشی انواع دستگاه تهویه

تولید کننده انواع دستگاه فن کویل

تولید کننده انواع دستگاه فن کویلامروزه در کشورمان تولیدکننده هایی در شهرهای صنعتی کشور از تهران، اصفهان، تبریز و … داریم که تولیدات آنها توان رقابت با نمونه های تولید شده خارجی را دارد. این شرکتها انواع فن کویل را از جمله فن کویل دیواری، زمینی، کانالی و سقفی در اندازه ها و ظرفیتهای مختلف تولید می کنند. 

شرکتهای مذکور علاوه بر تولید و فروش فن کویل دیگر دستگاههای تهویه مطبوع: از جمله هواسازها، هیترها، مبدل ها و … را نیز تولید می کنند. در همین راستا با توجه به کیفیت دستگاههای تهویه داخلی خرید دستگاه تهویه تولید داخل هم از لحاظ  صرفه اقتصادی هم از منظر کمک به اقتصاد کشور مناسب تر می نماید.

روش کار دستگاه فن کویل کانالی

روش کار دستگاه فن کویل کانالی

فن کویلها از منظر ساختاری به دو شکل دو لوله ای و چهار لوله ای هستند، نوع دوم توانایی سرد و گرم کردن همزمان محیط را دارا می باشد یعنی قسمتی از محیط را سرد و قسمتی را گرم نگه می دارد. نوع اول فقط توانایی انجام یه عمل را دارد یا سر کردن و یا گرم کردن محیط.

نحوه کار فن کویل به دو صورت می باشد؛ در حالت اول فن کویل فقط عمل سرد و گرم کردن را به عهده دارد و هوای مورد نیاز محیط بوسیله هواساز مرکزی از طریق کانالهای ایجاد شده در ساختمان تأمین می شود. و در حالت دوم فن کویل هر دو وظیفه یعنی سرد و گرم کردن و مکش هوا را همزمان انجام می دهد، نوع دوم صرفه به مراتب بیشتری نسبت به نوع اول دارد.

لیست قیمت انواع دستگاه فن کویل

لیست قیمت انواع دستگاه فن کویل

بازه قیمتی انواع دستگاههای فن کویل از ۶۰۰ هزار تومان تا حدود ۱۱ ملیون تومان می باشد،از ارزانترین نوع فنکویل ها می توان به فن کویلهای سقفی توکار و زمینی تهویه اشاره نمود و پرهزینه ترین نمونه فن کویل نیز فن کویل کانالی میباشد که بازه قیمتی آن از حدود ۹ میلیون تومان الی ۱۱ میلیون تومان در نوسان است. البته با توجه به وضعیت نرخ تورم در کشورمان قیمت خرید فن کویل همانند دیگر اجناس تقریبا روزانه یا هفتگی دچار نوسان هستند. البته قیمتهای عمده فروشی فن کویل ها به مراتب کمتر از قیمتهای بالاست. 

گفتنی است قیمت انواع فن کویل خارجی با توجه به افزایش ارزش دلار و ارزهای معتبر در برابر ریال چندین برابر نمونه تولید داخل می باشد. 

پرکاربردترین دستگاه های تهویه

پرکاربردترین دستگاه های تهویه

از پرکاربردترین دستگاههای تهویه مطبوع می توان به چیلر، فن کویل، اسپیلت، کولر گازی، هواسازها، پکیج های گرمایشی دیواری، دیگهای آب گرم و … اشاره نمود. در این بین چیلر، فن کویل و هواسازها سیستمهای تهویه مطبوع دوکاره می باشند که کار گرمایش را در فصلهای سرد سال و کار سرمایش را در فصلهای سرد سال انجام می دهند.کولر گازی و اسپیلت سیستمهای تک کاره مخصوص سرمایش در فصول گرم سال هستند و پیکیج های دیواری و دیگ های آب گرم هم سیستمهای تک کاره گرمایشی هستند. در میان دستگاههای تهویه مطبوع کولر گازی و پکیج های دیواری، فن کویل سقفی با توجه به اینکه در منازل مسکونی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند کاربرد و تقاضای بیشتری نسبت به دیگر دستگاههای تهویه دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش
راه های ارتباطی:
مدیر فروش: 09121714273
شماره تلفن :02128424854
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir

مطلب پیشنهادی

فن کویل کانالی ساراول

قیمت فن کویل کانالی ساراول در بازار

فن کویل کانالی ساراول چه ویژگی ها و کاربرد هایی دارد؟ شرکت ساراول یکی از …

پاسخی بگذارید