تهویه آران انرژی
یکشنبه , آذر ۱۴ ۱۴۰۰
خانه - کارکرد سیستم های تهویه مطبوع - سیستم تهویه مطبوع چطور کار می کند؟

سیستم تهویه مطبوع چطور کار می کند؟

احتمالا این سوال نیز به ذهن شما خطور کرده است که سیستم های تهویه مطبوع چگونه کار می کنند؟ در پاسخ می بایست به طور کلی بیان کرد که این سیستم ها بسته به نیاز وظیفه سرمایش و گرمایش محیط و همچنین گردش هوا و تنظیم رطوبت را بر عهده دارند.

نحوه کارکرد سیستم های تهویه مطبوع

یکی از مهم ترین کارهایی که برای یک محیط کاری می بایست انجام داد، بحث تهویه مناسب آن است.سیستم های تهویه ای که وظیفه سرمایش و گرمایش محیط مورد نظر را دارند می توان به صورت مجموعه ای از دستگاه ها تعریف کرد.

دستگاه هایی که اغلب برای سرمایش و گرمایش صورت می گیرد به شرح زیر است:

نحوه کارکرد این سیستم ها به این صورت می باشد که آب سرد و گرم طی فرآیندهایی به ترتیب توسط چیلر و بویلر به هواساز منتقل شده و پس از آن به فن کوئل های تعبیه شده در ساختمان منتقل شده  و موجب گرمایش و سرمایش محیط می شود.

سیستم تهویه مطبوع

انواع سیستم های تهویه مطبوع

در انتخاب سیستم های تهویه مطبوع می بایست بیشترین دقت صورت بگیرد تا علاوه بر داشتن ظرفیت کافی برای تهویه ساختمان، به صرفه نیز باشد.

به صورت کلی سیستم های تهویه مطبوع را می توان به صورت زیر به کار برد:

  • تهویه مطبوع از طریق لوله کشی
  • تهویه به کمک کانال کشی ها
  • سرمایش و گرمایش ترکیبی

اگر نیاز باشد که یک محیط تمام فاکتورهای تهویه ای را داشته باشد استفاده از سیستم ترکیبی یعنی هم لوله کشی و هم کانال کشی پیشنهاد می گردد.

تهویه مطبوع لوله کشی و کانال کشی

در سیستم لوله کشی یونیت هایی وجود دارند که با لوله کشی های آب گرم و سرد به موتورخانه متصل می گردند و عمل تهویه را انجام می دهند.اما در سیستم کانال کشی شده، معمولا یک سیستم مرکزی مانند هواساز وجود دارد که هوای گرم یا سرد از طریق کانال هایی به محیط ساختمان انتقال می یابند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش
راه های ارتباطی:
مدیر فروش: 09121714273
شماره تلفن :02128424854
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir