تهویه آران انرژی
یکشنبه , آذر ۱۴ ۱۴۰۰
خانه - موتورخانه دوفصلی - موتورخانه دو فصلی چیلر و بویلر

موتورخانه دو فصلی چیلر و بویلر

همانطور که از نام آن بر می آید موتورخانه دو فصلی، موتورخانه هایی هستند که با بهره گرفتن از سرد کننده چیلر و گرم کننده بویلر نیاز های هر دو فصل سرما و گرما را برای ما مرتفع نمایند.این موتورخانه ها امروزه بخش اصلی تهویه محیط های خانگی و صنعتی را برعهده دارند.

نحوه کارکرد موتورخانه های دوفصلی

موتورخانه های دوفصلی چیلر و بویلر، محیطی را دربر می گیرند که هم بویلر و هم چیلر به طور همزمان در آن ها قرار دارند و کاهش و یا افزایش دمای محیط از وظایف آن ها می باشد.

این سیستم ها دمای آب را تا حد مشخصی افزایش و یا کاهش می دهند و آن را به تجهیزات دیگری مثل فن کویل ها و هواسازها منتقل می کنند تا پس از طی مراحلی هوا گرم یا سرد شده و به محیط تزریق شود.

موتورخانه دو فصلی

چیلرها به منظور سرمایش

چیلرها سیستم های خنک کننده ای می باشند که آب را بین ۴ تا ۸ درجه سانتی گراد کاهش می دهند.انواع چیلرهایی که می توان نام برد به شرح زیر است:

درموتورخانه ها عموما از چیلرهای تراکمی و بعضا چیلرهای جذبی بهره می برند. درصورت استفاده از چیلرهای تراکمی آب خنک می بایست از برج های خنک کن نیز بهره برد. چیلرهای تراکمی هوا خنک دیگر نیازی به برج های خنک کن ندارند.

بویلرها به منظور گرمایش

موتورخانه بویلر را در دو نوع زیر می توان به کار برد:

  • موتورخانه آب گرم
  • موتورخانه بخار داغ

اگر محیطی که موتورخانه بویلر را به کار می بریم بسیار سرد باشد از بویلرهای بخار داغ و در غیر اینصورت از بولر آب گرم استفاده می کنیم.سوخت مصرفی این بویلرها عموما گاز طبیعی می باشد که حرارت ناشی از سوختن این گاز، به وسیله سطوح فلزی تعبیه شده به آب منتقل می شود و آن را گرم می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید با مناسب ترین قیمت و بالاترین بازدهی با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش
راه های ارتباطی:
مدیر فروش: 09121714273
شماره تلفن :02128424854
آدرس کانال: Aranenergyco@
پست الکترونیکی:info@chillerco.ir